Budynek

Miasteczko

 

Linia

 

Piwniczna-Zdrój jest jednym ze starszych miast w Polsce. Powstało z nadania króla Kazimierza Wielkiego. Zachowało dalej oryginalne złożenie urbanistyczne z rynkiem w centrum. Położona nad uroczo zmieniającą swój bieg rzeką Poprad, na wys. ok. 500 m n.p.m.

Centralnym punktem miasta jest Rynek, gdzie skupia się życie kulturalne, towarzyskie i administracyjne. Przy nim znajdują się Urząd Miasta i Gminy Piwniczna, Miejsko-Gminny Dom Kultury, Osrodek zdrowia i większosć sklepów. W bliskim sąsiedctwie jast też Bank z bankomatem. Od rynku rozchodzą się drogi na cztery strony swita. Udajac się w kierunku rzeki ul Daszyńskiego dojdziesz do jedynej w regionie Galerii sztuki i rzemiosła artystycznego Galeria "Manisoons" , jednej z większych tutejszych stałych atrakcji kulturalnych.

Znajdziesz tutaj wspaniałe tereny do pieszych wędrówek, jazdy konnej i na rowerze, łowienia ryb i oczywiście zimowych szaleństw. Można tu przyjechać na weekend i całe - letnie lub zimowe - wakacje. Do gminy Piwniczna-Zdrój należy znana już w Polsce stacja narciarsaki Wierchomla, a także Sucha Dolina w Kosarzyskach, Kokuszka (otwarta w 2006 roku). W planach na najbliższe lata (sezon) jest nowy wyciąg na koronnej górze Piwnicznej- Kicarz.

Piwniczna to także Zdrój, źródło i podobnie jak Muszyna i Krynica jest Uzdrowiskiem i posiada własne ujęcia wody mineralnej - Piwniczanki.

Zapewne każdy znajdzie tu coś dla siebie. Przyjedź, a nie pożałujesz!

 

 

Rezerwacje

SKI Serwis

Pomoc dla ukrainy
Nasza lokalizacja
Nasza lokalizacja